Milý Ježíšku, aneb proč miluju eBay

9. prosince 2010 v 23:15 | Girarde |  Svátky v Gigím stylu
Původně jsem pod stromeček vůbec nic nechtěla. Představovala jsem si vánoční svátky s hromadou cukroví, živým stromkem a k blahu mi to stačilo.
Původně ale bylo ještě před tím, než jsem se rozhodla odjet začátkem roku do Helsinek.


Helsinki jsou, jak jistě všichni víme z hodin zeměpisu, hlavní město Finska a taky přístav. Mají spoustu výhod, jako například fakt, že kolem února je mořská hladina mezi Munkkiniemi a ostrovem Kuusisaari festovně zamrzlá a dá se na ní bruslit, ale také nevýhod, protože jako správný přístav jsou většinou považovány za smrduté, zašlé a já nevím co ještě. Někoho by to možná odradilo, ne však mne. Ba naopak, just pojedu do zašlého města, abych ho oblažila svým nezaměnitelným leskem!
Jsem objektivní. (Teď mám chuť smát se sama sobě - kam až mne ta má přirozená škodolibost zavedla! :D) Je mi jasné, že na nějaký lesk můžu zapomenout, když se nebudu cítit dobře, svá a tak. A jak se můžu cítít svá bez těch nových šatů, svetrů, halen, bot, korzetu, doplňků a blablablablabla?
Prostě mě chytla rozmarná, děvčata a chlapci. Těžce rozmarná. Tedy - úplně nejdřív ne! Abych zase nebyla za marnotratnici. Ale pak jsem vzpomněla na svůj starý dobrý eBay účet, na který se prášilo po dobu, kdy mé konto v bance zelo prázdnotou. Pořádně dlouho, s mým přístupem k životu. Zkrátka, prohlédla jsem si nabídku, seděla nad ní celé dny a noci a slintala
a slintala.
Takže k věci:

MILOVANÝ JEŽÍŠKU! (Protože na tenhle výčet obyčejné "Milý" stačit nebude)
Nutně, ale opravdu nutno nutně potřebuji diář Le Petit Prince se všemi těmi sladkými razítečky. A aby razítečkům nebylo smutno, mám tip ještě na adoptivní brášky:

kočičky, které ve svém novém diáři nechám sápat se po dnech volna, nechápavě zírat na dny s prací a pohrávat si se dny se zábavnými aktivitami; hlášečky, havně kvůli té "Good job", protože zase nejsem tak naivní, abych si myslela, že mě za vytrpený čas s rozmazlenými dětmi někdo pochválí, tak abych to mohla udělat sama a taky řádně zaznamenat a taky nějaký ty lepítka, protože si beztak v tom diáři budu víc kreslit, než zapisovat. A ještě abecedu s číslíčky v hezké dřevěné krabičce.
Tím má diářová mánie končí, aby uvolnila místo mánii další - doplňkové.

Dále jsem se totiž na eBay zamilovala do několika dalších blbostí, bez nichž si svůj život již nedokáži představit.
Hitparádu vedou nůžky na řetízku, které si sice nebudu moci vzít do letadla, ale to mě nemusí trápit, protože si místo nich omotám kolem krku ptáka v kleci.

Dále jsem si vyhlédla dokonalou vychytávku, poněkud lacině vypadající USB na krk v podobě zámku, podle ceny zjevně parodie na Swarovski. To mi ale, od dob, kdy jsem si smázla půlku kapitoly, kvůli níž jsem evokovala emoce tak dlouho, až jsem vyrazila okno, může být těžce fuk. Takže zálohovat, zálohovat, zálohovat a pokud možno - stylově.
Co se doplňků týče, našla jsem ještě jednu super vychytávku. Takový ten prstýnek -před svatbou ne-. Víte jak teď v Americe frčí odboj proti sexu. Vlivem okolností mě napadlo si jeden takový pořídit. V ideálním případě by seděl na prostředníček a ukazovala bych ho všem těm "pojď si se mnou skočit, zlato" chlapcům.

Ne, že bych chtěla budovat kariéru staré panny, ale jsem prostě vybíravá. (Mimochodem, tenhle můj přístup se pro jednoho chlapce stal podnětem k tomu, aby o mně začal rozšiřovat, jaká jsem děvka. Budu si muset ve výkladovém slovníku najít přesný význam toho slova, zdá se, že mi není úplně jasný. Ale jo, někdo by asi řek, že jsem mrcha. Já, třeba)

A našla jsem ještě spoustu dalších, více či méně zajímavých věcí, ale to bychom tu vejrali tak nějak do nekonečna, že. Přejděme k mojí oblíbené části šatníku - šatům!

Stalo se to, co se s mou postavou a vkusem stát muselo. Ulítávám na japonsko-korejské módě. Za prvé - mají spoustu supr kousků a za druhé - vedou velikost KK (pozn. redakce: KK=KostKůže)
Nebudu vás zatěžovat super-extra dlouhou omáčkou okolo všech kousků, které ve mně probudily aukční šelmu. Takže krátce:

Šaty no. 1, které se tváří jako bílá halenka s kolárkem a sukně s pásem v pase(!!!)
Šaty no. 2, poněkud připomínající generaci Beatníků, elegantně intelektuální a skvěle podzimňo-jarní
Šaty no. 3 s volány, které mě nutí uvažovat nad mým zdravým(?) rozumem. Ale co, odpárat se to dá vždycky.
Šaty no. 4, protože plizé je nesmrtelné a s tímhle květinovým vzorem se má i celkem rádo.
SvetroŠaty no. 1, něco roztomile klasického na zimu
SvetroŠaty no. 2, něco sladce nevinného na zimu

K tomu navrch alákoženou kabelu a pár klobouků.

Je mi jasné, že Ježíšek přiletí na peruti, takže jsem s realizací snů začala bez něj. Ten pták v kleci je fakt sladkej :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia-Chan Mia-Chan | 29. prosince 2010 v 19:34 | Reagovat

hoojky,mě nejde na ebayi vytvořit učet,nedá mi to na výběr že jsem v ČR

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama