Peacemaker

15. listopadu 2011 v 21:48 | Girarde |  Ostatní

Poslední měsíc si připadám jako kombinace Severuse Snapea (z legendárního příběhu Harryho Pottera od J. K. Rowlingové) a k němu poněkud antonymické postavičky Johna Lennona.

Jako John přicházím do práce, plna energie (a iluzí) připravena vykonávat mír, rozdávat lásku a úsměvy na všechny strany.
Jako Severus opouštím bojiště, vyčerpaná minulostí, znechucená současností a znepokojená budoucností.


Situace na frontě odpovídá známému: Jeden za všechny, všichni sami za sebe. A to jak mezi pracovníky navzájem, tak ve vztahu zákazník x zaměstnanec. Výjimečně se vyskytuje i střet zákazník x zákazník, zpravidla v situacích, kdy rodiče vybírají dary pro své ratolesti. V tomto období se naštěstí vesměs shodnou na obligátním: napiš si Ježíškovi.

Můj rozštěp osobnosti vykazuje určitou pravidelnost, ve většině případů bych pracovní den o dvanácti hodinách mohla rozdělit do čtyř úseků po třech hodinách.
První, od devíti do dvanácti, kdy jsem nadšený John, který našel svou Yoko, má lásku na celý (krátký) život, víru v budoucnost a hromadu nenaplnitelných cílů. Mezi nimi fungující kolektiv. Pro naplnění tohoto cíle se John třeba přetrhne, bude-li, byť minimální, naděje, že to pomůže věci.
Druhý, od dvanácti do tří. John se probral z rauše a mlhavě vnímá realitu. Stále dělá vtípky a zpívá si mezi regály Let it be, vnímá však mnohem ostřeji nedostatečnou zpětnou vazbu a fakt, že čas hraje proti všem.
Úderem třetí hodiny realita Johnovi nakopává zadek, což je přesně okamžik, kdy se na scéně objevuje Severus Snape ve špionském módu. (= Je milý.) Touto dobou jsou hradby z iluzí na prach, ale víra stále neoslabuje. Totéž se však nedá říct o bojové morálce, jejíž srdce dobije k pauze na večeři. Mezi jednotlivými postavami udržuje klid a mír za pomoci komunikačního síta, (protože X nepotřebuje vědět, že Y místo "Prosím, ať mi pomůže s krabicemi." říkal "Ať kouká hnout zadkem, řikám jí to už půl hodiny!") tance na pavučině lží ("Nee, to si Y určitě nemyslí, drahá X!") a promyšlené strategie. (Kdyby se někdo ptal, nikdy jste mě neviděli!")
V šest hodin už i zkušený a světaznalý Severus hází snahu za hlavu a na hřišti se pohybuje víceméně bez ohledu na jemnocit spoluhráčů. Neplýtvá energií na utěšování mizerných vztahů, upravování informací a předávání kvalitních zpráv těm správným lidem. Nevymýšlí vtípky a nedělá piruety, protože, ačkoli by to možná pozvedlo morálku, energie se zkrátka nedostává.

Proč tolik naprázdno vytřískané energie? Jsem prostě peacemaker do morku kostí.
...
Já bych se na to vykašlala, velebnosti. Beztak jsem v jejich očích postradatelná.


Imagine all the people livin' life in peace...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama