Jau. Wow!

10. února 2012 v 23:58 | Girarde |  Ostatní
Dnešní odpoledne jsem strávila v ústřední pražské knihovně, toho času narvané k prasknutí. Seděla jsem na poctivě urvaném místě, před sebou celou knihovnu jako na dlani. (V oddělení encyklopedií, kam nezavítala živá duše. Soudím, že o eklektické znalosti není zájem.) Musím říct, že páni studenti jsou rok od roku hezčí a hezčí. Bohužel - nebylo mi dopřáno vychutnat si tento kulturní zážitek naplno, neboť jsem si uhnala spisovatelský krk.

Zcela upřímně věřím, že když si tenista může pořídit tenisový loket, mohu si já, jako spisovatel (byť zatím amatér) způsobit spisovatelský krk. To máte dřív jak na nový vrata, zvlášť pokud píšete s takovým zaujetím, že se jaksi úplně zapomenete hýbat. Já seděla strnule ohnutá nad papírem dobré čtyři hodiny, v důsledku čehož následující čtyři dny nehnu krkem.

Je to však opomenutelné neštěstí ve štěstí, protože za ty čtyři hodiny jsem rozepsala úvod kapitoly, která byla načrtnuta ve spěchu a jen zběžně, navíc zmíněný úvod byl zaznamenán pouze informativní větou "Domyslet." Říkám si - když jsem z ničeho udělala stranu a čtvrt, co udělám z té původní strany a půl? Ruční psaní má bezesporu svoje výhody. Zaprvé - když se nedaří, můžete se na papíru vyřádit. Škrtat, trhat, kousat, možnosti jsou omezeny jen vlastní fantazií. Zadruhé - psát rukou je zdlouhavé a fyzicky náročné, což dává mozku náskok a ten je tedy neustále alespoň o jednu větu napřed.
Skutečně ze srdce nenávidím okamžik, kdy prsty na klávesnici ztuhnou, nemajíce dalších podnětů. Pak zírám do zdi, mapuji strop, hypnotizuji myš, ale co naplat - proud myšlenek je v nenávratnu a nezbývá, než napsané uložit, word vypnout a zapnout si facebooček. Právě teď ujíždí mé neinspirované já na hře Castleville.

Další vděčnou odreagovačkou je vyhledavač obrázků na Google. Zrovna včera se mi povedl objev století! Ale o tom jindy ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arvari Arvari | E-mail | Web | 11. února 2012 v 8:45 | Reagovat

Dodala bych další výhodu ručního psaní. Člověk nepíše píčoviny navíc. :-D Zbytečný věty. Zbytečný slova. A tak. Jelikož člověku se prostě nechce. :-D Aspoň mně ne. :-D Jen kdybych tam ti píčoviny nedomejšlela při přepisování... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama